تبلیغات
در این وبلاگ گنجی بس عظیم نهفته است... - وبلاگی متفاوت ( مملو از هیجانات فطری )3
...

********************

دلنوشته :...

خدا برای انسان همان درک حقیقت مطلقی است که تو را از کوچکی و محدودیتت  جدا می کند تا ناگهان خود را در دریای وجود غوطه ور بیابی و سپس گم کنی! و خودت را در همه هستی ببینی و همه هستی را در خودت بیابی ، وسعتی به پهنای وجود اما درک این حقیقت به قدر ظرفیت ..." قطره ای که خود را در دریا گم می کند..." امام علی(ع): اتزعم انك جرم صغیر و فیك انطوی العالم الاكبر - آیا گمان میکنی همین جرم کوچک هستی و حالی که در تو عالمی بزرگتر از هر تصوری پیچیده پیچیده شده ... یک حس بی نهایت که پایان همه محدودیت هاست و این همان آب حیاتی است از مرکز و منبع و سرچشمه، که روح بی نهایت طلب تو را سیراب و به آرامش مطلق می رساند ...احساس غیر قابل وصف پایان ناپذیری به طول ابدیت... 

 چهار چوب قوانین رسیدن به این سعادت را صاحبش ، دین نام گذاشت ، دین چیست ؟ دین هدف نیست ، وسیله است ، آیینه ای است که در آن محو لبخند خدا خواهی شد و خود را و دیدن خود را فراموش خواهی کرد ، عصاره ای خالص و ناب یعنی شادی محض ، آنها که سنخیت شان از دست رفته از دین بی زارند از آن تصوری جز غم و غصه ندارند ... وحالی که دین یعنی وسیله سرور و سرمستی و عاشقی " . لذا عبادت هم هدف نیست وسیله است که : و اعبد ربّک حتى یأتیک الیقین " عبادت و بندگی کن خدایت را تا به یقین برسی ... وقتی دیدی دیگر آرام می شوی... و قلبت به اطمینان می رسد "امام علی(ع): خدایی را که نبینم نمی پرستم ..." فرحین بمآ آتاهم الله - مسرور از آنچه خدا به آنها داده " مگر او چه می دهد ؟ خودش را بخواهی خودش را می دهد ... العبودیه جوهره كنه ها الربوبیه ( هرچه خود را گم کنی او را بیشتر پیدا می کنی ) مگر با این خدای قدرتمند و مهربان کجا دیگر جا برای غم و غصه و اضطراب می ماند...خدای شادی ها ... تو اصلا دیگر روی زمین نیستی ، شاد و خرامان هر لحظه از سر شوق می خواهد جانت به لب بیاید ، حتی در بد ترین شرایط مثل حضرت زینب (س) که در آن طوفان حوادث اول خدا را می یافت بعد حوادث را ... و گفت: جز زیبایی نمی بینم .. نه مثل خدای ما ، یک خدای فکری و مفهومی و ذهنی که پشت هفت آسمان نشسته ... نه ... بلکه خدایی که برگها با او ، و به او ، و در او ، و خارج از او ، به زمین می افتند ، امام علی (ع) هیچ چیز ندیدم مگر قبل و بعد و با او خدا را دیدم ... این خدا را باید فرمانده تپش های قلبت بیابی تا آرامت کند ... و تمام وعده های عذاب و قبر و سیخ و قیر را گفت تا این کودک زبان نفهم ، پاکی و قابلیت دریافت این عظمت را در خود به باد فنا ندهد که اگر سرمایه وجودی خود را باخت یعنی جهنم ، و حسرت ابدی یعنی ببینی همه آنچه را مال تو بود و برای همیشه از کفت رفت ... الذین خسروا انفسهم ... آنها که سرمایه وجودی خود را باختند ... وما ظلمناهم کانوا انفسهم یظلمون ...خودشان به خودشان رحم نکردند و ما به کسی ظلم نکردیم ... انا هدیناهم السبیل ... اما شاکرا و اما کفورا ... ما راه را نشان دادیم ، انتخاب با شماست زیرا لا اکراه فی الدین ، در دین اجباری نیست چون خدای کامل و مهربان زور گو نیست ... 


 
علی(ع): «صَاحِبُ هَذَا الْأَمْرِ الشَّرِیدُ الطَّرِیدُ الْفَرِیدُ الْوَحِیدُ؛ صاحب این امر، آواره، رانده شده، تک و تنهاست.» به راه بیاییم تا از راه بیاید.. الهم عجل..

این مسکین از سالها قبل در ضمن شنیدن هر مبحث ، آن را از زوایا و از لحاظ موضوع دسته بندی کرده و ضمنا دقیقه آن یادداشت می نمودم که پس از مدتی تبدیل به یک مرجع در زمینه ها و مسایل مختلف شد که ملهم شدم تا برای استفاده سایر عزیزان ، به صورت موضوعی و دسته بندی شده در وبلاگ قرار بدهم (( برای شروع حتما به قسمت گام اول بروید)) امام سجاد(ع): هَلَكَ مَن لَیسَ لَهُ حَكیمٌ یُرشِدُهُ " هلاك است آن كه راهنمای حكیمی ندارد تا ارشادش كند. بحارالانوار، ج 78، ص 159      گنجینه ای نفیس مشتمل بر ، گزیده های کوتاه از درسهای ابدی قیامتی اساتید بزرگوار ، حضرت استاد صمدی آملی و استاد بزرگوار محمد شجاعی که ایشان در سیر علمی و عملی سیره ای بسیار شگرف  دارند.

مباحث تربیت کودک استاد شجاعی را از اینجا دانلود کنید ( 31 جلسه - قبل از بارداری تا نوجوانی)

لوگوی صوتی وبلاگ را از اینجا دانلود بفرمایید. 600 KB       

 اخبار جلسات و تالیفات استاد صمدی از اینجا  

پیچک

در ایام مناسبتی مجالس استاد صمدی را بطور زنده از سایت تجلی اعظم ببینید
اولا اینکه : داشتن استاد در زندگی یعنی در همان محل اداره ، مغازه یا زمین کشاورزی و... هرکجا که هستی باش ، اما هر شب چند دقیقه با cd و هر وسیله دیگر از استاد حرف و مطلب بشنوی نه اینکه حتما باید حوزه بروید بلکه هر روز اندیشه خود را با اندیشه استاد کالیبره کنید (مثلا بنده اداری هستم ) " کالیبراسیون یعنی همسان کردن اندازه ها با مقیاس و مرجع برای تنظیم یک وسیله " چرا باید استاد داشته باشیم "گام اول" ؟ جواب

سخن اول : اگر تصمیم گرفته اید از همین حالا شروع کنید ، عزمتان را جزم کنید گناهان گذشته را کاملا فراموش کنید (عکس - کلیک) >> قل یا عبادی الذین اسرفو علی انفسهم لا تقنطوا من رحمة الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا ( 53 الزمر) ای بندگان من که در گناه زیاده روی کرده اید از رحمت خدا نومید نشوید که خداوند همه گناهان را می بخشد - بفرموده استاد، یاد شکستها و گناهان و کدورتها جزء حملات از عقب شیطان می باشد و او با القاء یاس و نا امیدی شما را از بازگشت به دامان الهی منصرف می کند، لذا اصلا اعتنا نکنید.  ( برای ادامه مبحث توبه به این مقاله قدرتمند مراجعه بفرمایید )

 بسیار بسیار مهم ! : سخن دوم >> از خصوصیت های ممتاز استاد شجاعی که در سایر اساتید یافت نمیشود این است که ایشان به تمام مستمعین خود بصورت ایمیلی و یا پستی سیر علمی و عملی می دهند ،با این روش که با پر کردن فرم مشاوره و ایمیل نمودن آن ، استاد از وضعیت اعتقادی ، مطالعات گذشته ، نحوه برنامه ریزی روزانه شما و... مطلع شده و براساس احوال شخصی شما برایتان برنامه ارسال میکند که هر شش ماه شما فرم جدیدی ارسال نموده و بر اساس تغیرات درونی تان ،از استاد برنامه جدیدی  دریافت می نمایید و این ارتباط تنگاتنگ و صمیمی با استاد همان چیزی است که در دیگر اساتید به راحتی یافت نمی شود و همچنین هرگاه برای شما مسئله یا سوالی پیش آمد می توانید با ارسال ایمیل مستقیم به خود استاد (همین ایمیل) ، راهنمایی بخواهید. 1- بیوگرافی کوتاه از استاد محمد شجاعی(عکس)   2بیوگرافی کاملتر

پس هم اینک شروع کنید ، در سایت استاد یعنی لینک رو برو فرم مشاوره را تکمیل و رسال نمایید ( لینک فرم مشاوره استاد محمد شجاعی )

فعلا بعنوان اولین قدم تا ارسال و دریافت فرم مشاوره ، و برای شروع کار با جناب استاد شجاعی 2 کار را اول انجام بدهید اول اینکه این چهار کلیپ را به توصیه موکد استاد ببینید" اینجا" کلیک کنید ، و دوم حد اقل چهل صفحه کتاب " ضرورت خود شناسی و مطالعات انسانی " که تألیف استاد هست رو بخوانید " اینجامباحث استاد را از اینجا رایگان دانلود کنید    مباحث را بصورت پستی از موسسه خود استاد دریافت کنبد

زمان بندی جلسات در سایت موسسه استاد >>

زمان و نشانی محل برگزاری کلاسهای استاد شجاعی (+ کلیپ کروکی)


(( بسیار مهم : دوستان زیادی از جایگاه و مقام معنوی استاد محمد شجاعی سوال میکنند که ایشان از لحاظ علمی و عرفانی در چه مرتبه ای هستند در جواب باید گفت که هر فردی با سخنان خود از نشیمن ، جایگاه و دارایی اندیشه خود خبر می دهد که بر همین اساس بنده تعدادی از مباحث تکان دهنده را که دوستان را در قدرت و احاطه استاد متحیر خواهد کرد قرار دادم و البته مشت نشانه خروار است ، و انصافا استاد در هر مقوله ای که ورود می کنند مخاطب را انگشت به دهان متحیر می کنند چرا که شیوه منحصر به فرد استاد ، ترجمه معارف حقه الهیه به زبان شیوای فطرت انسانی است  - برای مشاهده این مباحث کلیک کنید))
 

                  

                                

( در چهار محل : 1- شهرری 2- سعادت آباد 3- کرج 4- قم) برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید 

 


شاخص هایی باریکتر از مو ، تا راه را گم نکنیم

 

     

پست ویژه محرم (کلیک)

آیا می دانستید که....

بیش از ۱۴۰۰ سخنرانی از استاد صمدی آملی

پرتویی از اسرار اهل بیت (ع) در بیانات استاد

  (( این وبلاگ فعالیتهای خود را بزعم خود در راستای اهداف موسسه فرهنگی هنری منتظران منجی می داند))

شرح ابتهاجاتی از این حقیر

بصیرت دینی و سیاسی (فرزند زمان خویش باید بود)

 

گوناگون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

                                   سایز بزرگ تصویر                                                                            سایز بزرگ تصویر

برای اطلاع از برنامه های ویژه و همچنین نشست ها ی ویژه تلویزیونی استاد محمد شجاعی یک پیامک بدون متن به شماره   100010101010 ارسال نمائید.

1- زیبا ترین کلیپ ها در باب نظام تکوین و حیات وحش

2- شور و شیدایی (کلیپ هایی برگزیده از آپارات ) تکمیل می شوند...

 
روشنگری استاد رائفی پور در مورد منشاء اتهاماتی که به استاد صمدی زده شد در دقیقه 18،50 " این فایل با حجم 3MB " ایراد شده در 7/10/91 - فایل کامل را از اینجا دریافت نمایید.
 
 
 
موسیقی های فطری سنتی - موزیک - دعا - مداحی - تواشیح
*******************
 
گلچینی احادیث درحال تکمیل...
***********************
******************************
دانلود شجره نامه شاگرد و استادی عرفا و علماء برای اولین بار  دانلود PDF    
دانلود سورس جهت همکاری در کامل تر نمودن دانلود
*****************************
لینک مطالب قدیمی وبلاگ این لینک

بر این باور شدیم تا برای انعکاس اندیشه استاد محمد شجاعی کلیپهایی ساخته شود که همراه با صوت و تصویر مشتاقان بوستان حقایق را با نشیمن عرشی اندیشه استاد آشنا کند لذا از این رو تصمیم به ساخت سلسله کلیپهایی با نام  " نجات ابدیت " نمودیم که در بخش کلیپ ها میتوانید مشاهده کنید.

کلیپی بسیار متفاوت از قیامت

آخرت - معاد - قبر - برزخ - بهشت - جهنم - (نجات ابدیت1)

دانلود با فرمت MP4  177MB

[]

هفت کلیپ دیگر در لینک پایین

برای مشاهده لیست کامل کلیپ ها با موضوعات ذیل کلیک کنید

  بحران هویت و خود فراموشی   

  اقیانوس بی انتها  * * * هیولای خاموش 

 ملاقات در بهشت 

 حضرت بقیةالله (عج) * * *     ایران ما 

********************************************************

(( پرتویی از اسرار سفر حج)) ((پخش اینترنتی درس استاد از شبکه ولایت))

       ((1)) - ((2)) 

برای ادامه هر چه بهتر لطفا با کامنتهای خود ما را یاری کنید .

نظرات ، سوالات و....خود را در وبلاگ فقط اینجا کامنت بگذارید

 


نمایش نظرات 1 تا 30
="2">

download cunter