تبلیغات
در این وبلاگ گنجی بس عظیم نهفته است... - آشتی با امام زمان عج - اهل بیت ع پدران حقیقی ما

 بازگشت به صفحه قبل

امام عسكرى«علیه‌السلام» مى‏فرمایند:

«سخت‏تر از یتیمیِ كسى كه پدر خود را از دست داده است، یتیمی کسی است كه از امام خود جدا و محروم است و نمى‏تواند به او دسترسى پیدا كند و نمى‏داند كه وظیفه‏اش در احكام دینى مورد ابتلاى او چیست. بدانید، هر كسى او را هدایت و راهنمایى كند و آیین ما را به او بیاموزد، در پیشگاه خداوند همراه ما و در جایگاه ماست.»

رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم) خطاب به امیرالمؤمنین «علیه‌السلام» چنین مى‏فرمایند:

«یا عَلِىُّ اَ نَا وَ اَنْتَ اَبَوا هذِهِ الْاُمَّةِ وَ مِنْ حُقُوقِ الاْباءِ وَ الْاُمَّهاتِ اَنْ یَتَرَحَّمُوا عَلَیْهِمْ فِى الْاُوقاتِ لِیَكُونَ فیهِمْ اَداءُ حُقُوقِهِمْ؛ اى على! من و تو پدران این امّت هستیم و از حقوق پدران و مادران بر فرزندان این است كه در اوقات مقتضى بر پدر و مادرشان رحمت آوردند تا اداى حقوقشان نموده باشند.»

طبق این فرمایش زمانى خواهد رسید كه بر همه امّت واجب است كه همه رحمت خود را متوجه پدران معنوى خود نمایند و به اداى حقوق و وظیفه‏اى كه به عنوان فرزند بر عهده‏شان گذاشته شده، بپردازند. ولى افسوس كه امّت اسلامى هیچ‏گاه به آن اوقات توجه نكرد و پس از پیامبر (صلى الله علیه و آله و سلم) اهل بیت عزیز یكى پس از دیگرى در برابر بى‏توجهى و قساوت مردم به شهادت رسیدند و جز عدّه‏اى اندك، هیچ كس به وظیفه فرزندى خود، عمل نكرد.

بزرگ‏ترین مصیبتی كه پس از رحلت پیامبرمکرم اسلام (‏صلى الله علیه و آله و سلم)، اتفاق افتاد كه هنوز بشریت در حال پرداختن تاوان آن و چشیدن آثار این مصیبت است، حذف خاندان رسالت و اهل بیت  از رهبرى و هدایت كامل مردم بود. با حذف آن‏ها بشریت دچار بزرگ‏ترین خسران و مصیبت شد؛ چرا كه جریان هدایت انسان‏ها به طور كلان و فراگیر از دست رهبران متخصّص و معصوم الهى خارج شد و به دست افراد جاهل و جاه‏طلب افتاد كه روند آن، متأسفانه تاكنون ادامه داشته و دارد.

سؤال و دغدغه اصلى و مهم این است كه در حال حاضر ما با پدر حقیقى و مظلوممان چه مى‏كنیم؟ آیا به وظیفه فرزندى كه پیامبر (صلى الله علیه و آله و سلم)  از ما انتظار دارند، عمل مى‏كنیم؟!

 

بازگشت به صفحه قبل