تبلیغات
در این وبلاگ گنجی بس عظیم نهفته است... - آشتی با امام زمان عج - کلام آخر

ای مصلح بزرگ جهان!

امروز که؛ ابرهای سیاه ظلم و فساد آسمان جهان را پوشانده، قدرت‌های اهریمنی جهان‌خوار، پنجه های خود را در گلوی مردم رنجدیده دنیا، فرو برده، همه معیارها جز معیار مادی و ماده پرستی از میزان سنجش افکار مردم پنهان گردیده، امواج تبلیغاتی نیرومند طاغوت‌های شرق و غرب برای تأمین منافع نامشروع خود هر حقی را باطل و هر باطلی را حق جلوه داده...

...  امروز که؛ تازیانه نامهربانی‌ها، تنگ ‌نظری‌ها، جدایی‌ها، تبعیض‌ها و ستم‌ها پشت خلق مستضعف جهان را مجروح ساخته...

چشم‌های پر امید و منتظرمان به تو و به انقلاب و حکومت جهانی‌ات دوخته شده...

از خدایت این توفیق را برای ما بخواه که خود را آن‌چنان بسازیم که...

از نظر وسعت فکر و اندیشه، از نظر مبارزه و جهاد، از نظر قدرت اصلاح همه جانبه جهان ...

شایستگی شرکت در نهضت عظیم انقلابی تو را داشته‌باشیم!

     به امید آن روز که زیاد هم دور نیست...

 

دعا براى تعجیل ظهور آن حضرت

منتظر با فهمى كه از آثار و بركات ظهور دارد و نیز آگاهى از خسارت عظیمى كه از تأخیر آن متوجه همه انسان‏ها مى‏شود، از صمیم قلب براى ظهور مولایش دعا مى‏كند و از خداوند تعجیل در این امر را مى‏خواهد. او مى‏داند كه مولایش نیز این دعا را دوست دارد و خود نیز براى ظهور خود دعا مى‏كند و به شیعیانش نیز دستور داده كه براى فرجش بسیار دعا كنند:

«اَكْثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعْجیلِ الْفَرَجِ فَاِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُمْ؛ براى تعجیل در فرج بسیار دعا كنید كه این كار خود فرج شماست.»

دعا بدون عمل فایده ندارد؛ یعنى اگر كسى براى فرج امام زمان«علیه‌السلام» دعا مى‏كند، باید براى فرج ایشان تلاش نیز بكند و به تناسب توان خود قدم‏هاى مؤثر و مفیدى براى رفع موانع ظهور و تبلیغ و شناساندن حضرت به دیگران بردارد و ضمناً روح انتظار و به خصوص روح «خدمت در انتظار» را بر خود حاكم كند. چنین شخصى خود به خود در مسیر همان اصلاحاتى كه قرار است حضرت براى آن تشریف بیاورند، قرار گرفته است و عملاً به مصلح جهانى پیوسته است. با حاكمیت چنین روحى خود به خود اصلاحات مادى و معنوى آغاز مى‏شود و این خود فرجى نسبى و از سنخ همان زیبایى‏هایى است كه حضرت به ارمغان مى‏آورند. در واقع كسى كه با پشتوانه روح انتظار، براى تعجیل فرج امام زمان«علیه‌السلام» دعا مى‏كند، چون دعاى او از چنین پشتوانه مهمى برخوردار است، همین دعا او را به حركت عمیق‏تر در جریان خدمت در انتظار مى‏كشاند و همین یعنى فرج و اصلاحات حقیقى. به عبارت دیگر روح انتظار و روح خدمت در انتظار از انسان یك مصلح مى‏سازد كه با مصلح جهانى شباهت و سنخیّت پیدا مى‏كند. با او كارى مى‏كند كه در هر كجا باشد، منشأ خدمات، اصلاحات و پیشرفت‏هاى مادى و معنوى مى‏شود و در هر كجا هست، وجودى مبارك دارد.

بنابراین مى‏توان نتیجه گرفت كه دعاى حقیقى كه همان دعاى از صمیم قلب و همراه با آمادگى و عمل براى ظهور است، نقش اساسى و كلیدى در فرج امام زمان«علیه‌السلام» دارد. اگر هر یك از ما تلاش كند كه دعاگوى حقیقى حضرت باشد، به یقین كمك بزرگى به ظهور حضرت كرده است و به عبارت دیگر هر قدر تعداد دعاگویان حضرت بیشتر شود، به ظهور نزدیك‏تر مى‏شویم.

 امام زمان«علیه‌السلام» دستور داده‏اند كه هر كس از ما براى ظهور ایشان دعا كنیم، پس ما نیز موظفیم امر ایشان را اطاعت نماییم و خود را به عنوان یك دعاگو بسازیم. اگر چنین كردیم و با اضطرار یك مصیبت‏زده كه بار سنگین دورى امام و پدرش را به دوش مى‏كشد، عاجزانه به درگاه الهى دعا كردیم و ناله و ندبه سر دادیم، بدون شك خداوند دعاى ما را اجابت خواهد كرد و موانع ظهور به طور چشم‏گیر و با سرعت برداشته خواهد شد. امام صادق«علیه‌السلام» درباره تأثیر دعاى حقیقى در فرج امام زمان«علیه‌السلام» چنین مى‏فرمایند:

«خداوند به حضرت ابراهیم«علیه‌السلام» وحى فرستاد كه ساره به زودى فرزندی مى‏آورد و اولادش (بنى‌اسراییل) چهارصد سال گرفتار خواهند شد، چون گرفتارى بنى اسراییل به طول انجامید، چهل صبح رو به درگاه الهى آورده، به گریه و زارى پرداختند. خداوند به موسى و هارون وحى فرستاد كه آن‏ها را از شر فرعون نجات دهد و صد و هفتاد سال از چهارصد سال گرفتارى آن‏ها را برداشت».

سپس امام صادق«علیه‌السلام» فرمودند: «هم‌چنین شما هم اگر مثل بنى اسراییل به درگاه خداوند به گریه و زارى بپردازید، خداوند فرج ما را نزدیك خواهد كرد. امّا اگر چنین نباشید، این سختى تا پایان مدّتش ادامه خواهد داشت».

دعا برای حضرت باید به تناسب شرایط حضرت و شیعیانش باشد. هم حضرت و هم شیعیانش در سختی و اضطرار قرار دارند. لذا دعای ما نیز باید دعای شخص مضطر باشد نه دعای عادی و رسمی و نه دعایی که فقط لقلقه زبان باشد. دعای ما برای حضرت باید همانند دعای کسی باشد که خود یا عزیزترین کسانش در اثر یک بیماری در شرف مرگ قرار گرفته‌اند و پزشکان نیز آنها را ناامید کرده‌ باشند یا دعای کسی که عزیزترین کسانش گم شده‌اند یا به گروگان رفته‌اند و خطر مرگ آن‌ها را تهدید می‌کند. تا مثل بنی اسرائیل با حال اضطرار و از صمیم قلب دعا نکنیم، ما از دعای راستین دوریم و اجابتی هم در کار نخواهد بود. پس بیاییم همه باهم از صمیم قلب و با توجه به حجم عظیم مصائب خودمان و مردم جهان دعا کنیم.

 

 بازگشت به صفحه قبل

 

 

 

 بازگشت به صفحه قبل